Beps'n'Johnnies v jízdárně bojují s démony

Ne náhodou jsme si Beps'n'Johnnies vybrali na náš večírek k pátým narozeninám. Něco v nich prostě je. Aktuálně tato původně blanenská kapela připravuje svou velkou debutovou desku. Právě z ní vydali první singl Witch, k němuž vzniklo i řádně potemnělé video.

Videoklip byl ​natočený mezi operními kulisami v jízdárně znojemského Louckého kláštera ve spolupráci s Jonášem Svobodou a Adamem Michlíkem. „Witch je o temnotě, černé magii a rituálech, symbolizuje vnitřní boj s démony. Druhá rovina je o lidské zlomyslnosti a zášti. Cokoliv negativního ale člověk vyšle ven, se mu jednou vrátí,“ ​říká frontmanka kapely Bára (Beps) Pokorná, která novou desku pojímá jako svou hlubokou osobní zpověď. Až na kost se spolu s ní odhalili také další Johnnies: Ivo Lorenc (kytara) a Miloš Janák (bicí).

Beps'n'Johnnies fungují na české scéně od konce roku 2015, začínali s garážovým rockem ovlivněným prvky psychedelie nebo post-rocku. První EP Screw Loose Girl natočené ve studiu Rhyse Braddocka vyšlo v roce 2017, od té doby odehráli desítky koncertů v České republice i v zahraniční. Nový materiál vznikal v průběhu posledních dvou let a v první polovině letošního roku jej v Golden Hive Studiu v Praze sejmul Amák Golden.

Album ​Bare Bones ​vychází začátkem ledna 2020 u labelu Full Moon Forum v podobě LP, CD a také v digitální verzi, následně jej kapela pokřtí na turné spolu s německými Ogrom Circus. Tahle „cesta do minulosti“, jak naznačuje singl, bude pořádně šťavnatá, žádná sedmdesátková zatuchlina.

Pro osvěžení, co je tato moravská parta zač, připomínám loňské interview.

Tagy: