Dole pod hlínou u Dark Gamballe dějí se věci

Svérázný filmař Martin Ferko, který na sebe upozornil mj. povedenými klipy pro ostravské Malignant Tumour, si připsal další zářez: videoklip k novému singlu Kult samorostu od vyškovských Dark Gamballe. Chybělo přitom jen málo, aby tahle opulentní podívaná nevznikla. Ferko si po dokončení snímku Konec Blanických rytířů v Čechách a na Moravě totiž od kamery plánoval odpočinout.

Na začátku frontman kapely DeSed poslal režisérovi písničku a text – a ten mu nabídnul základní osu klipu. Následně mu posílal obrázky a návrhy, jak by klip mohl vypadat. „Martinovy nápady jsem chtěl ohnout do současného gamballského vizuálu. On totiž Martin je moc hodný člověk a rád dostává do klipů nějakou srandu a fórek. Mým cílem ale byly sugestivní záběry, plně korespondující s hudbou. Fórky měly být až na druhé koleji,“ vysvětluje DeSed, jehož úkolem bylo sehnat ingredience a materiál, nalíčit a namaskovat sebe i kytaristu Spajsiho a taky přemluvit švagrovou, aby mu půjčila kus pole, na kterém vykopal díru pro stojícího Spajsiho, jenž se měl v klipu z té díry vyhrabat.

Kult samorostu je předzvěstí nového alba, které by mělo vyjít na podzim příštího roku. Pět skladeb už kapela ve Studiu Šopa Stani Valáška v Lipově natočila, další práce chystá na léto. „Hlavně musíme mít písně, ze kterých budeme mít dobrou husí kůží, kdykoliv si je pustíme. Pokud ne, tak raději počkáme, až nás múza políbí, cédéček už máme dost,“ uzavírá DeSed.

Soudě podle pilotního singlu mají zatím Dark Gamballe múzy na rozdávání. Dokonce poprvé ve své historii plánují vinyl. „Tam dole pod hlínou se dějí věci. Podzemí tepe mimo hlavní cesty,“ zpívá DeSed. Tepe, jako v darkovských nejlepších časech.