Fender Lincoln Brewster Stratocaster: klasika s moderními prvky

Nabídku signovaných nástrojů Fender posílil nový model Stratu, u jehož zrodu stál americký kytarista, zpěvák a skladatel Lincoln Brewster. Nástroj, nesoucí prozaické označení Lincoln Brewster Stratocaster, kombinuje tradiční konstrukci s moderními prvky včetně modifikované elektroniky se špičkovými snímači DiMarzio a integrovaným preampem s flexibilním boostem.

K jasanovému tělu je přes ergonomický spoj, umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám, přišroubován javorový krk s profilem Soft V. Hmatník ze stejného materiálu s proměnlivým radiusem 9.5 až 14 palců nese 22 pražců medium jumbo a ořech ze syntetické kosti o šířce 42.8 mm.

Kytara využívá bezšumové single coily DiMarzio řady Area s upraveným magnetickým polem a zvukem blízkým starším snímačům Fender z 50. a 60. let. Kobylková verze Area 61 a střední plus krková varianta Area 58 jsou doplněny standardním pětipolohovým přepínačem a trojicí potenciometrů s pozměněnými funkcemi.

Potenciometr společné hlasitosti osazený okruhem Treble Bleed disponuje push/pull přepínačem aktivujícím frekvenčně neutrální booster se zdvihem +10 dB, první clona byla nahrazena mid-boost levelem přidávajícím do signálu středová pásma a druhá tónová clona je napojena na kobylkový snímač.

Struny kotví ve dvoupivotovém vibratu s ocelovými kameny, opatřeným zásuvnou hřídelí (bez závitu), jejíž usazení v šachtě základny je regulovatelné pomocí inbus šroubu. Ladění obstarávají firemní vintage strojky s uzamykatelným mechanismem.

Fender Lincoln Brewster Stratocaster je vyráběn v efektním odstínu Aztec Gold a elektronika se snímači je upevněna v bílém jednovrstvém pickguardu. Cena na českém trhu se bude pohybovat okolo 51 700 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra.