Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster

Fender plní, co na zimním veletrhu NAMM slíbil, a pokračuje v rozšiřování limitované kolekce el. kytar řady Rarities, tvořené celkem devíti modely, jenž jsou do distribuce uvolňovány s měsíční periodicitou. Červen se nese ve znamení speciální verze Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster v odstínu Plasma Red Burst.

Základ korpusu je sestaven ze dvou kusů olše a pro top byly v tomto případě zvoleny pláty fládrovaného jasanu. Krk z jednoho kusu očkového javoru s profilem '60s C je vyráběn metodou používanou v 50. letech, hmatník o radiusu 9.5 palce nese 21 středně silných pražců a ořech z pravé kosti široký 42 mm. Šroub pro nastavení výztuhy je podobně jako u starších Stratů uložen v patce krku.

Kytara využívá trojici pečlivě kalibrovaných single coilových snímačů Custom Shop '54 Strat doplněných tradičně koncipovanou elektronikou s pětipolohovým přepínačem, hlasitostí a dvěma tónovými clonami. Kobylka vychází z původní verze Synchronized s šesti kotvícími vruty a kameny z ocelového plechu, ladění obstarávají vintage strojky Fender Deluxe PVSL (Pure Vintage Single Line) s malými oválnými rondely.

Z důvodu zachování optimálních rezonančních vlastností byly u tohoto Stratocasteru použity dva rozdílné typy finálního nástřiku – krk je chráněn vrstvou odolného polyuretanu a na povrch těla byl nanesen tenký film nitro laku, jenž umožňuje dřevu přirozeně dozrávat a plně projevit svůj zvukový charakter.

Limitovaný model Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster bude dostupný i na českém trhu, kde se jeho cena má pohybovat okolo 65 300 Kč včetně luxusního pevného pouzdra.