High-endový malomembránový kondenzátor Rode TF-5

Australský výrobce audio techniky Rode představil špičkový kondenzátorový mikrofon TF-5, který má nakročeno stát se novým průmyslovým standardem v dané kategorii malomembránových modelů. Novinka byla vyvíjena ve spolupráci s Tonym Faulknerem, legendárním zvukovým inženýrem specializujícím se na nahrávání klasické hudby.

Mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou je osazen unikátní kapslí s méně než mikronovou tolerancí, impedančním JFET konvertorem s bipolárním výstupním bufferem a high-endovým okruhem s ultra nízkým šumem (14dbA) a neutrální frekvenční odezvou.

Kompaktní model o rozměrech 98.7x20 mm a váhou 114 g nabídne hřejivý, transparentní a maximálně autentický přednes, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmězí 20 Hz až 20 kHz (30 Hz – 20 kHz ±3dB), maximální hodnota SPL je dána hranicí 120 dB a výstupní impedance činí 63 ohmů.

Mikrofon bude dostupný pouze jako detailně kalibrovaný pár doplněný plynule nastavitelným horizontálním stojanem pro stereo záznam, dvojicí standardních adapterů a windshieldy. Oficiální cena kompletu Rode TF-5 se na evropském trhu pohybuje okolo 1 500 eur.

Tagy: