IR simulator/ DI box Engl Cabloader a napaječ Power Tap

Německý Engl zařadil do svého produktového katalogu kompaktní simulator kytarových kabinetů Cabloader, který kromě emulace využívající technologii IR impulsů nabízí i simulaci elektronkových koncových stupňů nebo funkci DI boxu, a firma uvádí na trh také nový napěťový distributor Power Tap, určený pro napájení efektů.

Engl Cabloader o velikosti efektové krabičky je osazen rotačním přepínačem pro volbu celkem 16 presetů, z nichž 12 představují tovární vzorky boxů Engl 1x12, 2x12, 4x12, 4x12 XXL s reproduktory Celestion Vintage 30, V60, G12-65, G12M-65, G12-T75 a čtyři pozice s označením User umožňují uložit impulsy třetích stran.

Každý vzorek lze dále upravovat prostřednictvím obvodu s 10 mikrofonními režimy (známé modely značek Shure, AKG, Sennheiser atd.), doplněnými ovladači Center a Distance pro nastavení vzdálenosti a úhlu virtuálního mikrofonu vůči reproduktoru. Třetí otočný spínač volí mezi čtveřicí simulací koncových zesilovačů s lampami EL34, EL84, 6L6, 6V6 a k této sekci jsou navíc přiřazeny mini-potenciometry Presence a Master.

Přepínání presetů obstarávají dva nášlapné footswitche Favorite A/B, po jejichž delším stisknutí se emulační okruh deaktivuje. Cabloader je napájen 9V adapterem a konektivita sestává ze vstupu, dvou jackových výstupů (standard/Thru), XLR konektoru DI boxu s odepínatelným uzemněním, sluchátkové zdířky a portu micro-USB.

Napaječ Engl Power Tap je uzpůsoben pro použití v pedalboardu a distribučnímu modulu dodává energii 18V DC adapter. Zařízení disponuje sedmi 9V výstupy s proudem 100 mA, jednou zdířkou 9V/500 mA a pro připojení méně tradičních efektů jsou připraveny dva 100 mA výstupy 12/18V.

Signálová cesta je plně izolována a odfiltrována, takže do řetězce by neměly pronikat žádné nežádoucí brumy a interference. Cena speaker simulatoru/DI boxu Engl Cabloader se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 7 600 Kč, napaječ Power Tap lze na evropském trhu pořídit za cca 120 eur.