Kombo Blackstar HT Club 40 MkII Kentucky Special

Britský Blackstar uvedl na trh limitovanou edici dvoukanálového celolampového komba HT Club 40 MkII Kentucky Special. Kromě extravagantního oblečku z červeného tolexu v odstínu Blood Red nabídne novinka kultivovaný zvuk s jasně artikulovanými výškami, průraznými basy a širší flexibilitou, o což se postaral modifikovaný preamp, koncová sekce s elektronkami 6L6 a také reproduktor Screamin Eagle z produkce kentucké značky Eminence.

Čistý kanál s dvojicí voicingů British/American Clean je osazen potenciometry hlasitosti, basů a výšek, zkreslená větev s režimy Classic/Modern Overdrive disponuje gainem, hlasitostí, klasickými třípásmovými korekcemi a patentovanou funkcí ISF (Infinite Shape Feature) umožňující plynulý přechod mezi britským a americkým charakterem zkreslení.

Pro oba kanály je společný digitální reverb, koncový zesilovač opatřený Masterem poskytuje maximální výkon 40 W a pro domácí nahrávání, cvičení nebo využití komprimace vytavených koncových lamp najdeme na hlavním panelu i funkci Power snižující výkon power ampu na 4 watty.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro send/return efektové smyčky s volbou citlivosti (+4/-10 dB), XLR a jackový linkový výstup s emulací kabinetů 1x12/4x12, tlačítko Dark/Light přepínající frekvenční charakteristiku reverbu, dvě zdířky pro footswitche (2/5), nahrávací USB port, výstup pro integrované dvanáctipalcové repro Eminence Screamin Eagle s impedancí 16 ohmů a další dva konektory externích kabinetů (1x8/2x16 Ohm).

Kombo Blackstar HT Club 40 MkII Kentucky Special bude dostupné v limitované edici čítající 500 kusů, cena se na českém trhu pohybuje okolo 24 300 Kč včetně dvoutlačítkového footswitche přepínajícího kanály a reverb.