Kombo Supro 1970RK Keeley Custom

Technický tým znovuzrozeného výrobce aparátů Supro a návrhář butikových krabiček Robert Keeley, šéfkonstruktér a majitel značky Keeley Electronics, představili nový model celolampového kytarového komba Supro 1970RK Keeley Custom, které je optimalizováno pro využití s efektovými pedály.

Jednoduše koncipovaný jednokanálový předzesilovač s dvěma elektronkami ECC83S a potenciometry hlasitosti, basů a výšek disponuje upraveným vstupním obvodem, modifikací prošla korekční sekce kalibrovaná pro použití předřazených zkreslovacích efektů a přepracovaná efektová smyčka poskytuje transparentní signálovou cestu pro reverby, delaye, modulace apod.

I přes tyto úpravy si aparát samozřejmě zachovává typický zvukový charakter zesilovačů Supro s výraznou projekcí středních pásem a nadstandardně dynamickým projevem. Koncová jednotka s ovladačem Master je zapojena ve třídě Class A a dvojice výběrových lamp Tung-Sol 6V6GT poskytuje výkon 25 wattů.

Ke kombu Supro 1970RK Keeley Custom osazenému speciálním 10palcovým reproduktorem Supro CR10 s impedancí 8 ohmů a posílenými basy lze připojit také externí kabinet a skelet je potažen tolexem v tradičním odstínu Blue Rhino Hide.

Kompaktní aparát o rozměrech 48 x 23 x 35.5 cm a hmotnosti 15.8 kg, na jehož vývoji mimochodem spolupracoval i renomovaný designér Bruce Zinky (Zinky Electronics, Fender Custom Shop atd.) by se v současné době už měl začít objevovat v distribuci, cena pro americký trh byla nastavena okolo hranice 800 dolarů.