Kurzweil PC4

Kurzweil PC4: ochutnávka připravovaného modelu

Firma Kurzweil přivezla na hudební veletrh Musikmesse prototyp připravovaného modelu PC4. Hotový je asi z 80 až 90 % a zanedlouho již zamíří do prodeje. Na jeho hlavní funkce jsem se zeptal jednoho ze zástupců společnosti.

Velkou novinkou bude dvěstěpadesátišestihlasá polyfonie, což je dvojnásobek oproti předchozí generaci. Nový model také nabídne 2 GB továrních zvukových samplů (celkem více jako 1000 zvukových programů) a úložiště stejné velikosti pro samply uživatelské. Díky technologii V.A.S.T. půjde následně detailně jednotlivé zvuky upravovat.

Za zmínku určitě stojí i nový FM Engine, který umožní importování FM Sys Ex souborů z osmdesátých a devadesátých let. Součástí bude i šestnáctistopý sekvencer, podpora MIDI CC a nově také k 9 posuvníkům přibude 9 otáčivých potenciometrů, díky nimž bude snažší kontroler ovládat.

Keyboard bude mít dva 6,3 mm a jeden stereo 3,5 mm vstup s efekty a dva páry stereo výstupů. Připojit půjdou až 4 pedály přes 2 stereo jacky a 2 CC pedály. V neposlední řadě nový model nabídne i vstup pro ribbon kabel. Cena není ještě pevně stanovená, ale předpokládá se, že se bude na americkém trhu pohybovat okolo 2200 dolarů.

Kurzweil PC4
Musikmesse
Kurzweil PC4 na musikmesse 2019