Zdroj: youtube.com

Leo Moracchioli: I jedno procento z patnácti milionů je hodně

Hrál na festivalu ve středu nad ránem, a stejně byl na roztrhání. Čas vyhlášeného srandisty, Leona Moracchioliho ze studia Frog Leap, byl o letošním Brutalu rozpočítaný na minuty. Přesto si vyšetřil aspoň pět z nich pro pět otázek Frontmana. Pochopitelně se týkaly jeho oblíbeného prokrastinačního youtubového kanálu.

Koupil si někdo váš rodinný dům na základě coveru Madness?

Ano. Prodali jsme náš starý dům dva týdny předtím, než jsme se přestěhovali, ale nebyl to náš fanoušek, ale někdo z ulice.

Zveřejňujete každý pátek novou předělávku. V některých hostují členové vaší rodiny. Bylo těžké je přesvědčit, aby se podíleli na vašich bláznivinách?

Ani ne. Žena taky hraje, na basu, a moje dceruška si užívá, že je ve videu. Občas se ženy zeptám, jestli neuděláme nějakou divnou věc, a ona odpovídá: „Fakt musíme?“ Ale jinak je rozhodně pro.


Kdysi jste učil základce, teď jste youtuber s vlastním studiem. Jak se dívají na váš přerod?

Užívají si, že jsem úspěšný. Koupili jsme si nový dům a studio. Je skvělý, že miliony lidí poslouchají a taky kupují moji muziku.

Prodáváte písničky na Spotify. Jak to jde?

Mám od třinácti do patnácti milionů views. Muziku si koupí tak jedno procento z nich, ale i to je spousta lidí, tedy peněz.

Taky jste endorser kytar Chapman a TC Electronics. Na webu Chapman Guitars tvrdíte, že vás baví recenzovat vybavení a nástroje. Není to střet zájmů?

Na youtubu nerecenzuju. Jen mluvím o vybavení, které mám rád, a když se mi nelíbí, zmíním to. Spousta mých přátel je za recenze placená, já peníze neberu. Propaguju Chapman, ale jinak můžu používat cokoliv. Na živé hraní třeba Line6 kytary. Chapmanovi pouze fandím, jsou to mí přátelé. Nikdy mi neplatili za to, že něco řeknu.