Nové kytary a basy Squier ze série Classic Vibe

Edice Classic Vibe patří k nejúspěšnějším kolekcím značky Squier, která pro mateřskou společnost Fender obstarává výrobu finančně dostupných nástrojů vycházejících povětšinou z lety prověřených a osvědčených předloh. Nejinak je tomu i v případě nových modelů řady Classic Vibe, sestávajících ze dvou modifikovaných verzí Stratocasteru, tří Telecasterů a čtveřice baskytar s následujícími specifikacemi.

Classic Vibe ‘50s Stratocaster – korpus z borovice, javorový hmatník o radiusu 9.5 palce, 21 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 3x single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy 2-Color Sunburst, Black, Fiesta Red, White Blonde.

Classic Vibe ‘60s Stratocaster – korpus ze dřeva nato, hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palce, 21 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 3x single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy 3-Color Sunburst, Candy Apple Red, Lake Placid Blue, levoruká verze 3-Color Sunburst.

Classic Vibe ‘50s Telecaster – korpus z borovice, javorový hmatník o radiusu 9.5 palce, 21 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 2x single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy Butterscotch Blonde, White Blonde, levoruká verze Butterscotch Blonde.

Classic Vibe ‘60s Custom Telecaster – korpus ze dřeva nato, hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palce, 21 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 2x single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barva 3-Color Sunburst.

Classic Vibe ‘60s Telecaster Thinline – polodutý korpus ze dřeva nato, javorový hmatník o radiusu 9.5 palce, 21 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 2x single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, transparetní úprava Natural.

Classic Vibe ‘50s Precision Bass – korpus z borovice, javorový hmatník o radiusu 9.5 palce, 20 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, 1x střední single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy 2-Color Sunburst, White Blonde.

Classic Vibe ‘70s Precision Bass – korpus ze dřeva nato, javorový hmatník o radiusu 9.5 palce, 20 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, obdélníkové polohové značky, 1x střední půlený single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy Walnut , Black.

Classic Vibe Jaguar Bass – korpus ze dřeva nato, hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palce, 20 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, obdélníkové polohové značky, 1x střední půlený single coil a 1x kobylkový singl Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy 3-Color Sunburst, Black, cena.

Classic Vibe ‘60s Mustang Bass – korpus ze dřeva nato, hmatník z indického laurelu o radiusu 9.5 palce, zkrácená menzura 30 palců, 20 pražců medium jumbo, krk s C-profilem, obdélníkové polohové značky, 1x střední půlený single coil Fender-Designed s Alnico magnety, niklovaný hardware, barvy Olympic White, Surf Green. Cena většiny modelů by se na českém trhu měla pohybovat pod hranicí 10 000 Kč.