Overdrive EHX Nano Operation Overlord

Po flexibilním pedálovém zkreslovači Electro Harmonix Operation Overlord Allied Overdrive, který dostal název podle vojenské operace z 2. sv. války zahrnující vylodění spojenců v Normandii, přichází na trh verze EHX Nano Operation Overlord. Novinka s kompaktnějšími rozměry převzala od svého předchůdce většinu funkcí a je použitelná pro kytaru, basu i klávesy.

Základní režim využívá zkreslovací obvod postavený na JFET tranzistorech a při aktivovaném modu Boost je před tuto jednotku zařazen okruh vycházející z klasického overdrivu. Tato kombinace umožňuje výběr široké škály zvuků počínaje téměř čistým boostem, přes čitelný crunch až po saturovanější distortion.

Kromě tlačítka Boost je efekt osazen třípolohovým páčkovým přepínačem s mody Hi, Norm, Lo, upravujícími citlivost vstupní sekce pro optimální reakci na připojenou kytaru, baskytaru nebo klávesy. Potenciometry Gain a Volume doplňují třípásmové aktivní korekce a ovladač Dry, který slouží k plynulému nastavení poměru efektovaného a originálního signálu.

Nášlapný footswitch s tichým chodem je zapojen v bufferovaném režimu, okruh Boost lze ovládat i externím switchem (zdířka Boost Fsw), průměrný proudový odběr se pohybuje okolo 50 mA, napájení obstarává 9V adapter a na rozdíl od většího stereo modelu je NOO využitelný pouze v mono modu.

Cena všestranného drivu Electro Harmonix Nano Operation Overlord byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranicí 90 dolarů včetně firemního adapteru EHX 9.6DC PSU 200 mA.