Programovatelný delay/reverb Seymour Duncan Dark Sun

Kalifornský výrobce snímačů a efektů Seymour Duncan připravil ve spolupráci s kytaristou progmetalových Periphery Markem Holcombem flexibilní programovatelný dozvukový efekt Dark Sun. Novinka kombinuje Holcombovy oblíbené pedály SD Andromeda Dynamic Delay a Silver Lake Dynamic Reverb, které poskytují transparentní digitální delay a objemově bohatý hall s nastavitelnou korekcí mixu reagujícího na dynamiku hry.

Obě větve je možno pomocí rotačního spínače Routing zařazovat do řetězce ve čtyřech různých zapojeních, a to v režimech Delay -> Reverb, Reverb -> Delay, L:D – R:R a L:R – R:D, přičemž poslední dva jmenované mody jsou navázány na stereo výstupy.

Sekce Delay disponuje standardními funkcemi Time, Feedback Mix, Reverb a přepínačem Delay Modem volícím rytmické patterny (čtvrtky, osminy, tečkované osminy, trioly) plus režimy Rev. Pong, Ping Pong atd. Reverb je ovládán potenciometry Size, Mix pro hloubku a hlasitostní poměr efektu.

Potenciometr Dynamic Expression určuje citlivost odezvy Mixu, který při silnějším úhozu do strun automaticky snižuje výraznost obou efektů a naopak při dynamicky decentnější hře posouvá jejich úroveň vůči čistému signálu na vyšší hodnotu.

Výsledný zvuk lze také obohatit modulací, měnit frekvenční projev pomocí dvojice filtrů a přidávat odezvám lehké zkreslení typické pro stará pásková echa. Jednotlivé funkce (Depth, Rate, Blend, HPF, LPF, Sat) s přiřazenými diodami se aktivují dvěma tlačítky a zvolený parametr se nastavuje knoflíkem Tweak.

Delay nabízí i vypínatelný režim Trails pro přirozené doznění opakovaných frází po přepnutí na jiný patch, nechybí třímístný displej se spínači Bank, Preset a kovové nášlapné footswitche obstarávají přepínání modů Bypass (zapojen jako true bypass) a Tap/Preset.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro duální jackové vstupy/výstupy, DIN konektory MIDI In/Out, zdířku adapteru s rozsahem 9 až 18V a na levém boku je umístěn micro-USB port obstarávající případné updaty firmwaru nebo připojení k aplikaci spravující presety. Cena digitálního multiefektu Seymour Duncan Dark Sun se na americkém pohybuje pod hranicí 370 dolarů