Snímače DiMarzio Vintage P90 a Sugar Chakra

Firma DiMarzio opět posiluje nabídku produktového katalogu, ve kterém přibyla trojice verzí single coilu Vintage P90, přinášejících klasický sound starých modelů z produkce Gibsonu. Portfolio newyorského výrobce se rozrostlo také o signovaný minihumbucker Sugar Chakra DP427, navržený pro kytaristu Def Leppard Phila Collena, dlouholetého uživatele snímačů DiMarzio, který nový model testoval na turné G3, kde mu dělali společnost Joe Satriani a John Petrucci.

Edice Vintage P90 je vyráběna s kryty v provedeních Soapbar (DP280S), Dog Ear (DP280D) nebo ve variantě DP286 s rozměry i uchycením standardního humbuckeru. Duální magnety Alnico 5, speciální proces vinutí cívek, středně silný výstup a lehce posílená středová pásma dodávají těmto snímačům velmi muzikální zvuk s hedvábnými výškami a jasně konturovanými basy. Poměrně všestranný singl lze usadit do kobylkové, střední i krkové pozice.

Sugar Chakra DP427, určený pro umístění ke kobylce, splňuje Collenovy požadavky na minihumbucker se zvukem a průrazností rozměrově plnohodnotného humbuckerového snímače. Signovaná verze využívá keramický magnet, disponuje výstupem 337 mV, vyváženými basový a středovými pásmy a upozaděnými vyššími frekvencemi (basy 8.5, středy 8.5, výšky 4.5).

Snímač produkuje plný tón bez přehnaně agresivních špiček a má čtyřžílovou kabeláž, takže lze rozepínat cívky, obracet fázi nebo použít paralelní zapojení. Dostupných má být celkem 11 barevných provedení plastového krytu a kolejnicové nástavce cívek v černé, niklované či zlaté úpravě.

Ceny nových snímačů DiMarzio se v případě severoamerické části trhu pohybují v následujících relacích: Vintage P90 Soapbar DP280S a Dog Ear DP280D – shodně cca 90 dolarů, verze FH (Full Humbucker) DP286 – cca 115 dolarů a Collenův model Sugar Chakra DP427, kterým je osazen také jeho signovaný Jackson PC1 Claro Walnut (viz video), vyjde na cca 85 dolarů.