Španělské video Zrní: výzva k cestě za zkušeností

Ještě předtím, než Zrní v pražském prostoru Forum Karlín odehrají svůj největší samostatný koncert, předhazují španělské video. Mohlo by být inspirací pro všechny, kteří by rádi vykročili z komfortní zóny, třeba ve formě získání zkušeností v zahraničním studiu.

Nahrávat desku Jiskřící s kapelou vyrazil kameraman a režisér Tomáš Bláha, jenž měl na starosti natáčení a dokumentování nejen práce ve studiu, ale také celé cesty, chvil odpočinku, radosti, únavy a zábavy. „Desku jsme odjeli nahrávat do Madridu, dodávkou 2200 kilometrů, i s producenty Jonatánem Pastirčákem a Ondřejem Ježkem… No a v týhle partě, na Ondřejem vymyšlený misi, jsme strávili celkem 14 dní, z toho 4 na cestě a 10 nahrávánim. Přes den ve studiu na periferii a v noci společně nahňácaný v malym bytě v jedenáctym patře baráku s výhledem na celej Madrid. Mělo to skvělou atmosféru, jak na táboře, na bojovce, čemuž pomohla i ta dálka a odříznutost od domova,“ říká frontman kapely Honza Unger.

Karlínský křest desky Zrní absolvují 11. října s Filharmonií Hradec Králové. Dalšími hosty budou taneční skupina Dekkadancers a elektronický experimentátor Jonatán Pastrirčák aka Pjoni. O vizuální podobu koncertu se postará Milan Cais z Tata Bojs.

Tagy: