Superstrat Cort G290 FAT

Superstraty se stále řadí mezi stálice kytarového trhu a mnozí hráči dávají těmto vytuněným a zvukově flexibilním kytarám přednost před tradičními verzemi Stratocasterů a jejich klonů. Ve stopách nástrojů butikových značek Suhr, Tom Anderson, ESP, EVH, starších sérií z dílen Valley Arts apod. se nyní vydal i korejský Cort, který zařadil do své nabídky prémiový model G290 FAT.

Základ korpusu tvoří lehký bahenní jasan, horní deska ze dvou kusů výběrového javoru má výraznou plamínkovou kresbu, šroubovaný krk z očkového javoru připevněný přes ergonomicky tvarovaný spoj dostal zbrusu nový profil Ergo-V, hmatník ze stejného materiálu disponuje proměnlivým radiusem (12 až 15.75 palců), jenž společně s 22 jumbo pražci umožňuje pohodlnější vytahování strun a menzura činí standardních 25.5 palců.

Kytara využívá dvojici moderně koncipovaných humbuckerů VTH-77 usazených přímo do masivu těla a poskytujících širokou paletu zvuků. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým přepínačem (tzv. super switch pro rozepínání cívek), hlasitostí a tónovou clonou s kondenzátorem Mylar.

Kvalitní dvoupivotové a částečně zapuštěné vibrato Cort CFA-III je osazeno kameny z nerezové oceli, sustain a rezonanci zvyšuje také ocelový blok a ladění obstarávají spolehlivé uzamykatelné firemní strojky SLM. Kovové součásti včetně plechových krytů snímačů mají chromovanou povrchovou úpravu.

Superstrat Cort G290 FAT je vyráběn v indonéské továrně značky a bude dodáván v transparentních lacích s odstíny Antique Violin Burst nebo Bright Blue Burst. Cena by se na českém trhu měla pohybovat okolo 16 000 Kč.