Tunery a metronomy Korg „Pokémon“

Korg se snaží myslet i na nejmladší adepty muzikantského řemesla a uvádí na trh limitovanou kolekci klipových ladiček Pitchclip 2 s grafikou známých videoher Pokémon z produkce japonské společnosti Nintendo. V podobném stylu se nese také speciální série metronomů řady MA-2.

Klipové chromatické tunery Pitchclip 2 „Pokémon“ s informačními diodami ve tvaru Pokéballu a zvukovým signálem při dosažení správné výšky tónu, budou nabízeny ve čtyřech designových variacích inspirovaných herními postavami Bulbasaur, Charmander, Squirtle nebo Pikachu.

Odchylka ladění se pohybuje v rozmezí +- 1 centu, knoflíková baterie CR2032 má výdrž cca 24 hodin nepřetržitého provozu, samozřejmostí je mod automatického vypnutí a díky rozsahu A0 (27.50 Hz) – C8 (4186 Hz) lze ladit kytaru, basu, ukulele, mandolínu i další nástroje.

Desktopové metronomy MA-2 „Pokémon“ jsou zastoupeny dvěma verzemi s designem vycházejícím z postaviček Pikachu a Eevee. Tempo je nastavitelné v rozmezí 30 až 252 bpm, odchylka činí max. +- 0.02%, na výběr je několik rytmizací (čtvrtky, osminy, šestnáctiny, trioly apod.) s beaty 0 – 9.

Tempo je možno volit také tlačítkem tap, nechybí timer, dva způsoby zobrazování na jednoduchém, ale dobře čitelném displeji, sluchátkový konektor a kolečkový ovladač hlasitosti. Dvě tužkové AAA baterie vystačí na 100 až 400 hodin (zinkový/alkalický typ) provozu.

Limitovaná série ladiček Korg Pitchclip 2 v provedeních PFD/PHT/PZG/PPK a metronomů MA-2 PK/EV by měla do celosvětové distribuce zamířit pravděpodobně ve druhé polovině října, cena pro americkou část trhu byla nastavena na 25.99 dolarů. Funkčnost obou modelů přibližují přiložená videa se standardními verzemi.