Výroční Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary

Společnost Sandberg, německý výrobce špičkových kytar a baskytar, letos slaví 30 let od svého vzniku a v rámci tohoto kulatého výročí rozšiřuje své nabídkové portfolio o několik speciálních modelů, mezi které patří i pětistrunná verze baskytary Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary, jež je další signaturou dlouholetého příznivce značky, známého britského baskytaristy a producenta Kena Taylora.

Výroční verze v lesklém černém laku má olšový korpus doplněný krkem z jednoho kusu výběrového tvrdého kanadského javoru, jenž je s tělem spojen přes šestici šroubů, což nejen zásadně zvyšuje mechanickou stabilitu nástroje, ale pozitivně ovlivňuje i rezonanci a sustain. Na palisandrovém hmatníku nalezneme 24 pražců a oktávová poloha je zdobena intarzií s číslem 30. Menzura činí klasických 34 palců.

Přenos zvuku mají na starost dva snímače Sandberg Powerhumbucker uložené v kovových krytech a na kovové destičce je umístěno ovládání skládající se z potenciometru celkové hlasitosti, balance pro plynulé nastavení poměru obou humbuckerů, třípásmové aktivní korekce a přepínač pro rozepínání cívek snímačů (po rozepnutí je u každého snímače aktivní cívka blíže ke krku). Po vytažení knoflíku hlasitosti (push/pull) je elektronika přepnuta do pasivního modu. Obvod je napájen 9V baterií, která je umístěna v plastové šachtě na zadní straně korpusu.

Mechaniku tvoří masivní kobylka vyvinutá Sandbergem osazená oddělenými kameny, umožňujícími pomocí pětice šroubů nastavit u každé struny její výšku, intonaci (oktávy) a díky pohyblivým lůžkům kamenů i rozteč. Na hlavici najdeme pětici firemních odlehčených ladicích strojků s menšími rondely. Veškeré kovové komponenty jsou v chromované úpravě.

Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary je stejně jako ostatní produkty této firmy vyroben s německou precizností a ke stavbě byly použity prémiové materiály a komponenty. Pokud se poohlížíte po kvalitní "pětce" s přepínatelnou elektronikou a moderním zvukem, tak novinku od Sandbergu určitě vyzkoušejte. Tuto možnost budete mít už v průběhu září, kdy by první kousky měly dorazit na český trh. Cena včetně polstrovaného pouzdra se má pohybovat okolo 45 500 Kč.

Tagy: